Save on skills. Reach your goals from $0.00
[100% OFF] Kodlama Serüveni : 01 – Programlamanın Temelleri

100% off/deal, paid now free/udemy promo code, programming-other

[100% OFF] Kodlama Serüveni : 01 – Programlamanın Temelleri

26 Dec , 2020  
Description

Bilgisayarın, programları nasıl "saydığını" ve işlediğini bilmeden ya da bir programın yaşam döngüsünü kavramadan algoritma öğrenilse dahi kuşkusuz temelsiz kalacaktır. Bu bağlamda verilerin bilgisayar ortamında nasıl ifade edildiği, nasıl modellendiği, nasıl iletildiği ve programlar tarafından nasıl işlendiğini tüm detaylarıyla  eğlenceli biçimde animasyonlarla öğreneceksiniz.

Yüzlerce farklı programlama dilinin alt düzeyde nasıl ortaklaştıkları ve işletildiklerini öğrenecek,  “Programladığım cihazın nasıl çalıştığını kesinlikle iyi biliyorum” diyeceksiniz!.

Ağ yapıları, ağların topolojileri ve işleyişleri, verilerin bir ortamdan başka bir ortama nasıl iletildiği, iletişim protokolleri ve nasıl çalıştıklarına ilişkin kafanızda soru kalmayacak.

En büyük ağ olan internetin yazılım ve donanımsal olarak nasıl işlediği, modelleri, kullanılan cihaz ve protokolleri  mercek altında izleyeceksiniz.

HTML ve CSS konularını yalın ve anlaşılır düzeyde temel bilgilerle ve bir web sitesi inşa ederken karşılaşabileceğiniz  durumlarla birlikte deneyimleyeceksiniz.

Hayatımızın gizli kuralları haline gelen algoritmanın ne olduğu, programlama dili ilişkisi, algoritmaların nasıl adım adım işletildiği, ilk algoritmanın nasıl yazıldığı vb. eğlenceli konular sizi bekliyor!

, , ,


Comments are closed.