Udemy
[100% OFF] Node.js, Vue.js ve MongoDb ile Fullstack Uygulama Geliştirme

100% off/deal, paid now free/udemy promo code, udemy courses

[100% OFF] Node.js, Vue.js ve MongoDb ile Fullstack Uygulama Geliştirme

26 Jan , 2021  

FutureLearn US
FutureLearn US
Hey there! Note: Udemy FREE coupon codes are valid for maximum 3 days only. Look for green button at the end of Description.


Description

Geliştireceğimiz uygulama bir API Key yönetme uygulaması.  Bu  uygulamamızda kullanıcı ip adresini sisteme kayıt edecek daha sonra bizim verdiğimiz link ile api servisine istek göndericek ve asıl kullanacağı API keyi almış olacak. Tabii bundan önce istek limiti, izin verilen api listesi, izin verilmeyen ip listesi ve istek atan ip adresini logluyoruz. İlk önce uygulamamızda kullanacağımız bootstrap temayı vue.js e uygun hale getiriyoruz. Daha sonra github oauth servisi ile uygulamamıza giriş yapıp giriş kontrollerini yapıyoruz ayrıca projemize jsonwebtoken’i dahil ediyoruz  ve daha sonra otomatik olarak giriş yapıyoruz. Backendimizi rest api olarak hazırlıyoruz ve client ile yani vue.js ile uygulamamızı haberleştiriyoruz uygulamamız da state management olarak vuex kütüphanesi kullanıyoruz, her bir store için ayrı ayrı modüller oluşturuyoruz, kullanacağımız keylerin güvenliği için de .env dosyaları ile çalışıyoruz ve scriptlerimizi composition api ile yazıyoruz. Son olarak uygulamamıza bilboard.js grafik kütüphanesi ile atılan istekleri tarihe göre bar chart üzerinden gösteriyoruz. Grafik verileri için de mongoose.js orm ile gruplama yapıyoruz.

Kullanacağımız teknolojiler: Vue.js, Node.js, MongoDB, Mongoose, Vuex, Billboard.js, Jsonwebtoken, Express.js

Umarım bu projeyi beğenirsiniz ayrıca youtube kanalımdaki projelere de bakabilirsiniz. Eğer bu projenin kaynak kodlarına erişmek isterseniz kurs içerisinden github repository üzerinden ulaşabilirsiniz. Github repository üzerinden 17 adet branch’e ulaşacaksınız 1. branch uygulamamızın ilk hali yaptığımız kurulumlar ve 17. branch ise uygulamamızın final yani son hali.

Save on skills. Reach your goals from $11.99


, , , , , ,