Free English Vocabulary Tutorial - Yokdil sosyal kelime kartları Flash kart

28 March 3, udemy courses

Free English Vocabulary Tutorial – Yokdil sosyal kelime kartları Flash kart

28 Mar , 2021  Merhaba arkadaşlar, sizlere öncelikle bu kursun amacından bahsetmek istiyorum.

Kursumuzun amacı: Yokdil sosyalde yaygın olarak kullanılan kelimeleri sizin ezberlemenizi kolaylaştırmayı amaçladığımız için, kelimelerle bağlantılı şekilde slayt gösterisi hazırladık. Bu resimler ile İngilizce kelimler arasında bir bağlantı kurmanızı bekliyoruz.

Her slayt geçişi 6 saniye sürüyor. Eğer bu saniyeler size hızlı veya yavaş gelirse video hızını siz ayarlayabiliyorsunuz, hatırlatmak istedik.

Kursumuzu fiil, sıfat, isim, zarf ve phrasal verb şeklinde ayırdık, çünkü böyle öğrenmenizin kolaylaşacağını düşünüyoruz ve ayrıca İngilizcede bazı kurallar vardır örnek verirsek so ve that in arasına sıfat/zarf geleceğini biliriz değil mi, bu yüzden bu grupları ayrı ayrı çalışmanızın çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

Slaytları hazırlarken neye dikkat ettik?

1. Kelimler ve anlamları arasında bir bağlantı olmasına dikkat ettik. Maalesef internette çoğu kelimeyi ararken karşımıza ürün ve hizmet şeklinde yerler çıktı ve bizim düşünmemiz gereken anlamdan uzaklaştırıyor böyle şeyler. Ama size diye biliriz ki elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştık.

2. Slaytlara 2-3 ve ya daha fazla çalıştıktan sonra sağ veya solu istediğiniz tarafı kapatarak kendinizi test edebilme imkânı oluşturduk.

3. Eğer isterseniz sade ekranın Türkçesi yazan kısmını kapatarak, resim ve İngilizce kelime ile arasında bir bağlantı kurarak anlamını tahmin etmeye çalışabilirsiniz.

 

İngilizce çalışmak bazen sıkıcı bazen eğlenceli olur. Bu kelime videolarını her gün birini izleyerek bile bir ay gibi bir sürede kelimelerin çoğunluğunun aklınıza kalıcı olarak oturacağını tahmin ediyoruz.

Sözlerimizi şu cümlelerle son buldurmak istiyoruz:

‘’Dünyada azmin yerini hiçbir şey tutamaz. Yetenek tutamaz. Yetenekli, ama başarısız birçok insan vardır. Zeka da tutamaz. Farkına varılmayan zeka yalnızca bir klişeden ibarettir. Eğitim de tutmaz. Dünya, eğitim görmüş aptallarla doludur. Azmin ve kararlılığın gücü ise sınırsızdır. Calvin Coolidge’’

Who this course is for:

  • Yokdil çalışan öğrenciler.

Course content

  • Giriş

REDEEM OFFER

, , , , , , , , , , , , , ,


Comments are closed.