Free Geometry Tutorial - Geometri Set-2 Açıortay Bağıntısı

28 March 3, udemy courses

Free Geometry Tutorial – Geometri Set-2 Açıortay Bağıntısı

28 Mar , 2021  1 temel konu anlatılmıştır.

Pratik biçimde Soru üzerinden konu anlatımı.

 

  • Açıortay                                              20:20
  • İç Açıortay Bağıntısı                            21:16
  • Dış Açıortay Bağıntısı                          24:47
  • İç Açıortay – Dış Açıortay Teoremi      24:43
  • Açıortay ile alan, uzunluk, özel üçgen soruları      27:58

     

LİSE ,  TYT-AYT  , KPSS  , YÖS öğrencileri faydalanabilir.

Yeni başlayana göre konu anlatımı yapılmıştır.

Önünüzde kağıt kalem mutlaka olmalıdır. Soruyu önce siz çözmeye çalışın ardından video çözümünü dinleyin daha iyi anlayacaksınız. GERÇİ BU METOT TÜM DERSLER İÇİN GEREKLİ..

Videoların kısa olması odaklanmanıza yarayacaktır.

HER VİDEODA BELLİ BİR SORU STİLİNE ODAKLANILMIŞTIR.

Videoları izledikten sonra sizlerde mümkünse bazı soru bankalarını bitiriniz.  Öğrendiklerinizin kalıcı olması için muhakkak alıştırma yapmalısınız. Video çözümleri seyretmek sizlerin soru bankalarına rahat bir şekilde başlayabilmenizi ve verim almanızı sağlar. Bu gerçek her video anlatımı için geçerlidir.  Konusuna göre değişir ama  genellikle bir konu, 20-30 soru ile öğretilebilir biz öğretmenler için. Ama sizin o konuda başarı sağlayabilmeniz için en az 100 soru kadar daha  çözmelisiniz. Hedeflerinize bağlı olarak bu sayı 200-300 gibi soru çözme sayılarına ulaşmalıdır.

DENEME ÇÖZMEYİ İHMAL ETMEYİN. Konu sıralı gidilince sorular rahatlıkla çözülüyor. Ama sıvınızda  konular karışık bir biçimde ve ardı ardına değişen sorular (konular) olarak gelecek. Bu durum da esasında çok önemli bir algı (konular arası geçiş) sorunu ortaya çıkarıyor. Bir test çözerken başında konunu ismi yazıyor ve mental olarak o konunun bilgisine hazırlanmış oluyorsunuz. Ve ardı ardına 50-100 soru çözmek zor olmuyor. Sınavınız da ise her konudan 1-2 soru gelmekte ve 1-1,5 dk içerisinde cevaplamalısınız, bu durumda konu bilgilerinizin de çok hızlı bir biçimde hatırlanması gerekmekte. Konu algınızın hızlanması için de tek yol bol miktarda DENEME çözmektir…

Who this course is for:

  • Ortaokul – Lise – LGS – TYT-AYT – KPSS – YÖS

Course content

  • AÇIORTAY BAĞINTISI

REDEEM OFFER

, , , , , , , , , , ,


Comments are closed.