Save on skills. Reach your goals from $0.00

Free Data Visualization Tutorial – Python ile Veri Görselleştirme (Data Visualization)

Last updated on March 31, 2021 16:16

DescriptionMerhaba!

Bu kurs tamamen ücretsiz!

Python ile Veri Görselleştirme (Data Visualization) kursu size Python ile veri analizi & görselleştirmesi ile ilgili basit analizler yapmanızın temellerini öğretmek için oluşturulmuştur. Önceden programlama bilmenize gerek yoktur, ancak başlangıç düzeyinde Python dilini bilmeniz kursu takip etmenizi kolaylaştırır. Bu kursun sonunda, Excel dosyasında bulunan bir tablonun grafiğini Python ortamında oluşturabilir, detayları üzerinde kişiselleştirilebilir ayarlamalar yapabilirsiniz; Matplotlib Kütüphanesini, bar, scatter, pie chart gibi yapıları kullanabilir; ve karmaşık bir veri kümesi içerisinden istediğiniz verileri filtreleyerek yaratıcılığınıza göre görselleştirmeler yapabilirsiniz. Veri Bilimi ve Python Programlamanın temellerine doğrudan girerek başlayacağız. Yol boyunca, alıştırmalar ve örnekler her bir konu anlatımı içerisinde karşınıza gelecektir. Birçok görselleştirme ve Python kavramı ile ilgili uygulamalı deneyim edineceksiniz. Bilgisayarların çok sayıda görevi nasıl yerine getirebileceğini hızla görmeye başlayacaksınız. Bu görevleri yerine getirmeleri için onlara ne yapacaklarını söyleyen bir kod yazmanız yeterli.

Python’ı bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca ihtiyacınız olabilecek kütüphaneler hakkında bilgi edinecek ve bu kütüphaneleri nasıl yükleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Matplotlib Kütüphanesinin yapıtaşlarını uygulamalı bir şekilde, her ders kod yazarak öğreneceksiniz. Bir dataset içerisindeki veri üzerinde değişiklikler yapabilir, istediğiniz değerlere göre tablolar oluşturup kıyas yapabilirsiniz.

Bu eğitim boyunca Python 3.9 versiyonu kullanılacak olup kodlamalar Jupyter üzerinde yapılacaktır. Oluşturulan her bir çalışma dosyası ve ipynb uzantılı kod defterleri kaynaklar bölümünde yer alacak ve indirilmeye açık kalacaktır.

Python’da temel yapılar ve fonksiyonlar Python Programalama Dili: Sıfırdan Uzmanlığa Giriş adlı eğitimde,

Numpy kütüphanesi detaylı bir şekilde Python Programalama Dili: Veri Bilimi için NumPy adlı eğitimde,

Pandas kütüphanesi detaylı bir şekilde Python Programalama Dili: Veri Bilimi için Pandas adlı eğitimde, işlenmiş olup gerek duyulması halinde bahsi geçen eğitimlere de ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Who this course is for:

  • Veri bilimine meraklı
  • Kod yazarak Python öğrenmek isteyen
  • Python Programlama Dilini öğrenmek isteyen
  • Veri görselleştirme ile ilgilenen

Course content

  • Giriş
  • Anaconda Kurulumu
  • Ön Bilgiler
  • Matplotlib Kütüphanesi
  • Grafik Türleri
  • Alıştırma Projeleri

REDEEM OFFER

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Free Data Visualization Tutorial – Python ile Veri Görselleştirme (Data Visualization)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Product categories